Kurumsal

1979 yılında küçük bir sanayi kuruluşu olarak sektöre katılan SEDESAN, yeni bir buluş olan polyamid oto makas fişeğini dünyada ilk kez Türkiye’de üreterek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve kısa zamanda adını duyurarak, otomotiv sektörünün önde gelen bir kuruluşu olmuştur. Kendine olan güvenini, becerisini, kapasitesini ve kalite anlayışını Türkiye genelinde kanıtlamış ve sektöre yabancı olan polyamid oto makas fişeğini kabullendirerek, imkansızı başarmıştır. Gittikçe yükselen bir pazar yüzdesiyle var olan gücünü net bir biçimde ortaya koyarak markalaşmıştır. Bu başarı, SEDESAN için yeni bir itici güç olmuş, üretimini her yönüyle mükemmele ulaştırma konusundaki kararlılığını pekiştirmiştir.

1993 yılında, artan iş hacminin gerektirdiği kurumsallaşma kapsamında, anonim şirket olarak yeniden yapılanmıştır. Giderek artan bir talebin verdiği cesaretle üretim kapasitesini artırmış ve en yüksek kalitede iki bin beş yüz çeşidi aşan yedek parçayı üreterek tüketicisinin takdirini kazanmıştır.

Özellikle; üretmekte olduğu çelik makas bağlantılarında sağlanan üstün kalite, SEDESAN A.Ş.’nin üretim titizliğinin sembolü olmuştur. Buna bağlı olarak da, otomotiv ve treyler imalatı yapan firmaların ihtiyacı olan üretimleri gerçekleştirerek sektördeki otoritesini kanıtlamakla birlikte, bu fabrikaların vazgeçilmez üreticisi olma vasfını kazanmıştır.

Beton sektöründe, transmikser yedek parçaları konusundaki eksiklikleri de iyi analiz etmiştir. Bu ürünlerin, gerek tasarımında gerek hammaddesinde yaptığı değişikliklerle, ürünlerin estetik görünümünde dikkat çekecek ölçüde iyileştirmeler yapmış, kullanımlarında ciddi kolaylıklar sağlamıştır. Sektörüne getirdiği bu yeniliklerin yanı sıra, tedarikçisi olduğu işletmelere minimum maliyet ile maksimum verimliliği sağlamıştır. Bu işletmelerden gelen olumlu geri bildirimlerle de otoritesini pekiştirmiş, sektörün vazgeçilmez üreticisi olma vasfını taçlandırmıştır.

SEDESAN A.Ş.’nin tüm ürünleri yurt dışında da ilgi görmüş ve 1999 yılında sektörünün ihracat öncüsü olmuştur. Günümüzde ise Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da 20’yi aşkın ülkeye ihracat yapan SEDESAN A.Ş. edindiği yeni pazarlarla, üretiminin %50’sini kapsayan ihracat payını giderek artırmaktadır. Aynı zamanda tüm ürünlerinin pazarlama ve satış ihtiyacına cevap veren, sektörün önde gelen firmalarından oluşan on bir bölge bayii ile de, yurt içi dağıtım ve tüketimini gerçekleştiren geniş bir hizmet ağına sahiptir.

SEDESAN A.Ş.’nin tüm ürünleri uluslararası nitelikteki TS EN ISO 9001 kalite belgeli ve patentlidir.

Şuna inanıyoruz ki; bir sanayi kuruluşunun başarısı, öncelikle ülkenin başarısı demektir. Bu inanıştan hareketle, bugünün SEDESAN A.Ş. AR-GE, üretim, kalite kontrol, satış ve pazarlama alanlarındaki uzman kadrosu ile sektörde 35 yılı aşkın deneyimini birleştirip hafif ticari, ağır vasıta ve iş makinelerine yönelik ulusal ve uluslararası düzeyde yedek parça tedarikinin yanı sıra; bilumum sanayi, inşaat, tarım ve sağlık sektörlerinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik özel üretimler de gerçekleştirmektedir.

SEDESAN A.Ş vizyonu gereği; yine yeniliklere imza atmak, yine en yüksek kaliteyi sunmak ve yine Türk sanayine maksimum düzeyde fayda sağlamak için; tüm varlığı ve tüm gücüyle, çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

                                                                                                                     SEDESAN A.Ş.